Dzień Ziemi

Witam
Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono 22 kwietnia 1970 roku. Pomysł narodził się w Stanach Zjednoczonych – jako reakcja ludzi na degradację środowiska przyrodniczego. Coroczne celebrowanie, połączone jest zarówno a wielkimi projektami naukowymi, wystawami i konferencjami, jak i festynami, happeningami czy po prostu takimi wydarzeniami jak sadzenie drzew. Obchody mają uświadomić zarówno zwykłym obywatelom, jak i rządzącym zagrożenia powodowanego rabunkową eksploatacją zasobów naturalnych Ziemi.

W Polsce Dzień Ziemi zaistniał po raz pierwszy 16 lat temu. Co roku najwięcej imprez odbywa się w Warszawie. W tym wielki festyn na Polach Mokotowskich. Więcej informacji na:www.dzienziemi.org.pl
Postanowiliśmy się włączyć w tę akcję poświęcając nasze działania porządkowi i czystości nad wodą. Zaprosiliśmy wędkarzy i dzieci do pracy.
Całość akcji w naszym wykonaniu zaplanował Marian Kandziak, omawialiśmy ją na spotkaniach rejonowych.

20 kwietnia na łowisku „Trójka” – kół Kolejarz, Łączność i Stynka, spotkali się z dziećmi i młodzieżą wędkarze. Zebrano ponad 100 worków śmieci. Potem były konkursy ekologiczne, kiełbaski, słodycze i ćwiczenie umiejętności rzutowych do tarczy.

Wędkarze zabierajcie śmieci z łowiska.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0