Złote Koło w Siemirowicach

Witam,

Uczestniczyłem dzisiaj w zebraniu sprawozdawczym Wojskowo-Gminnego Koła PZW w Siemirowicach. Koło zajęło pierwsze miejsce we współzawodnictwie w kategorii powyżej 100 członków. Prowadzi własna stronę: http://www.naszewody.pl/index.php

Gospodaruje na stawie wiejskim. Posiada stanicę wędkarską. W stanicy odbyło się zebranie.

Co robią? W 2007 roku staw zarybiono 1305 kilogramami ryb o wartości 9 225 złotych.

W stanicy, która kilka lat temu była ruiną, wykonano remont, ogrzewanie, doprowadzono bieżącą wodę, zamontowano dwa zbiorniki na zrzut odprowadzanej wody, położono płytki na podłogę. Na terenie przyległym do stanicy wybudowano pole namiotowe z bieżącą wodą i prądem, wybudowano wiatę grillową zadaszoną, a teren wyłożono kostką z polbruku, wykonano wędzarnię, zasadzono drzewa, usypano wał zabezpieczający przed spływającą z góry w czasie deszczu wodą a teren wokół stawu wyrównany.

Pomagają w tym dziele Wójt Gminy, Związek Działkowców, współpracuje WOPR, trochę pieniędzy dostali z ZO PZW i od sponsorów.

Jedno Koło a tyle roboty! Jestem na różnych zebraniach. Gdy Koło nie ma się czym pochwalić, to zgłasza pretensje do Okręgu, do ….. , i głoszą swoje mądrości, mówią o wspólpracy z samorządem, pokazują trofea lub demonstrują i przekonują potrzebę przywrócenia osęki, itd., itp.!

W Siemirowicach nie było pretensji, złośliwości, przyjęli plan pracy na ten rok. Znaleźli zadania, które jeszcze muszą wykonać.

Pierwszą Złotą Odznakę w Kole otrzymał Komendant Społecznej Straży Rybackiej. Gratuluję.

W zebraniu uczestniczyła delegacja wraz z Prezesem Koła PZW z KPP Lębork. Ściśle ze sobą współpracują.

Andrzeju – tak trzymaj.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0